TARİHÇEMİZ

1979 yılında kurulan Ecem Otomotiv Kauçuk Makine ve Yedek Parça San. ve Tic. Ltd. Şti. , 1999 yılında İzmir Bornova’da 6.500 metrekare alan üzerine kurulu entegre tesislerinde üretimine başlamıştır.

2002 yılında Volkswagen ve Mercedes araçlar için kauçuk ve metal parçaların üretimine başlayan firmamız, yedek parça sektörüne yeni ürünler ile destek olmaya başlamıştır.

2003 yılında TÜV – Almanya’dan DIN EN ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi’ni, gerektirdiği tüm şartları sağlayarak almıştır.

2003 yılında firmamızın üretimine yeni ürün grupları katılmıştır. Debriyaj, el freni, gaz, kaput ve kapı açma telleri gibi otomobil telleri, Ford’un binek modelleri ve hafif ticari araçları için üretilmektedir. 2003 yılının ikinci yarısında ise süspansiyon parçalarını devreye alarak ürün çeşitliliğini artırmıştır.

Otomotiv sektörüne özel hizmetlerimiz :

Ecem Otomotiv Kauçuk Makina ve Yedek Parça San. ve Tic. Ltd. Şti. AR-GE ve inovasyon çalışmaları ile orijinal ürün kalitesinde yedek parça üretmektedir. Eşdeğer ürün belgesine sahip olan firmamız, yerli ürün kullanımını artırarak ülke ekonomisine fayda sağlamaktadır. Ayrıca firmamız yaratacağı yeni istihdam ve yatırımlarıyla, ihracat payını artırmayı planlamaktadır.

Firmamız üretim hayatına başladığı günden itibaren 23 ülkeye ihracat yapmış ve ürettiği ürünlerini ihracat etmeye devam etmektedir.

Yalnızca otomotiv sektörüne değil, iş makinesi ve endüstrinin hemen her safhasında kullanılabilecek kauçuk parçalar üretebilecek birikim ve deneyime sahiptir. Talebe göre numune ve teknik çizim doğrultusunda özel üretim yapabilecek kapasitedir.

Yenilikçi yatırımlar kapsamında;

26.04.2016 tarihinde 5 ürün için TSE’den aldığı eşdeğer parça belgeleri bulunmaktadır. Kauçuk sektöründe Eşdeğer Ürün Belgesinde Türkiye’ de öncü kuruluştur. Hedefimiz söz konusu belge sayısını artırmaktır.

Firmamız kalite güvence kapsamında; AR-GE yatırımları ile otomotiv piyasasını yakından takip ederek sürekli iyileştirme çalışmalarına devam etmektedir. Üretim teknolojisi yenileme ve makine modernizasyonuyla, ileri teknolojilere sahip makine yatırımlarına hız vermiş, bu yatırımlarına paralel olarak çalışanlarının eğitimlerine de önem vererek, rekabetçi ortamda takip eden değil, takip edilen olmayı hedeflemiştir.

Müşteriler bizi neden tercih etmeli;

Çünkü biz müşteri dostuyuz, kaliteliyiz, satış sonrası hizmetlerde iyiyiz, kurumsalız.